Grupa Furgonetka

Grupa Furgonetka specjalizuje się w projektowaniu i implementacji rozwiązań, których zadaniem jest automatyzacja procesów związanych z obsługą oraz dostawą zamówień w sklepach internetowych. Aktualnie firma skupia się na rozwoju czterech projektów:

1. Furgonetka.pl to platforma resellerska, która umożliwia skorzystanie z największej na rynku oferty usług kurierskich. Za jej pomocą możemy w kilka chwil po rejestracji rozpocząć nadawanie przesyłek krajowych, międzynarodowych oraz lokalnych. Serwis współpracuje z dziewięcioma największymi firmami kurierskimi na rynku dając tym samym możliwość przetestowania szerokiej oferty form dostawy. Furgonetka.pl dostarcza również usługi niedostępne przy bezpośredniej umowie, takie jak zwrot pobrania do nadawcy w 24 godziny od doręczenia przesyłki, a także szereg darmowych narzędzi, jak system powiadomień automatycznie monitorujących przesyłkę, raporty na temat skuteczności doręczeń oraz aplikację mobilną.

2. Furgonetka Biznes (biznes.furgonetka.pl) to rozbudowana wersja serwisu Furgonetka.pl dedykowana sklepom internetowym o wolumenie przynajmniej kilkuset przesyłek miesięcznie oraz takim, które posiadają już własne umowy z firmami kurierskimi. Zadaniem platformy jest automatyzacja wszystkich procesów związanych z realizacją zamówień. W tym celu serwis automatycznie importuje zamówienia z różnych źródeł sprzedaży (np. sklep, allegro), a następnie automatycznie generuje etykiety kurierskie dla poszczególnych zamówień. Furgonetka Biznes ułatwia też ich drukowanie, monitorowanie na bieżąco skuteczności doręczeń, alarmuje o problemach w spedycji, a także dostarcza wielu przydatnych statystyk, które ułatwiają podejmowanie decyzji biznesowych związanych np. z uruchomieniem nowej formy dostawy.

3. Furgonetka Dziś (furgonetkadzis.pl) jest usługą typu same day delivery, która oferuje możliwość doręczenia zakupów klientom tego samego dnia, w którym złożyli zamówienie. Usługa jest dostępna w siedmiu największych polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Szczecinie. To co odróżnia ją od innych usług miejskich i lokalnych to fakt, że przesyłki są realizowane w wybranym przez klienta okienku czasowym (nawet do 22:00!), a sama dostawa jest realizowana również między miastami, co zwiększa zdecydowanie zasięg jej działania.

4. Furgonetka Giełda to platforma, której podstawowym zadaniem jest automatyzacja procesu poszukiwania firmy transportowej dla wybranego ładunku. Serwis specjalizuje się szczególnie w transportach wynikających z nagłej potrzeby oraz takich, których nie obsługują standardowo firmy kurierskie. Proces działania platformy jest bardzo prosty. Najpierw klient dodaje zlecenie transportowe, otrzymuje oferty od wielu firm, a następnie wybiera tą, która jest dla niego najatrakcyjniejsza zarówno pod względem ceny, jak i np. czasu dostawy.